Szukaj
  • Dmitrij Kizyma

Na czym polega czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej?

Umyte auto to szczęśliwe auto! Lśniący i nawoskowany pojazd doskonale prezentuje się na drodze, sprawiając wrażenie, jakby właśnie wyjechał prosto z salonu. Jednak biorąc się za mycie auta, trzeba pamiętać o tym, żeby z taką samą pieczołowitością wyczyścić nie tylko karoserię, lecz także wnętrze samochodu! Zagracone auto przede wszystkim wystawia złe świadectwo właścicielowi. Zalegający brud wnika w tkaninę, czasem nawet trwale zmieniając jej kolor (to samo może zrobić z ubraniami pasażerów!), a do tego jest doskonałym siedliskiem dla bakterii, kurzu oraz alergenów. Podróż takim pojazdem to dla wielu pasażerów wyjątkowo nieprzyjemne doświadczenie – szczególnie dla alergików. Dlatego też tak ważne jest prawidłowe czyszczenie tapicerek samochodowych. Jak się za to zabrać i jakich błędów należy unikać?


Domowe sposoby na umycie tapicerki w samochodzie


W przypadku niewielkich zabrudzeń można odwołać się do sprawdzonych domowych sposobów. Po odkurzeniu wnętrza za pomocą specjalnego odkurzacza można spróbować usunąć zabrudzenie za pomocą zwykłej mieszanki wody z mydłem. W przypadku skórzanych obić należy zadbać, aby było to mydło glicerynowe. Należy jednak uważać, żeby nie rozsmarować istniejącej już plamy, dlatego ten sposób można polecić tylko w przypadku bardzo świeżych zabrudzeń. Lepsze efekty może przynieść mieszanka sody oczyszczonej z sokiem z cytryny, którą należy zostawić na chwilę, a następnie wessać za pomocą odkurzacza.


Specjalistyczne środki do tapicerek


Detergenty przeznaczone do usuwania zabrudzeń z wnętrza samochodu znajdziesz między zarówno na stacjach benzynowych jak i w sklepach motoryzacyjnych. Mogą występować w formie płynu, pianki lub proszku, które wnikają w tkaninę, czyszcząc ją dogłębnie. Następnie całość jest zbierana przez specjalny odkurzacz piorący. Cały proces jest skonstruowany w taki sposób, żeby tapicerka zachowała swój oryginalny kolor mimo kontaktu z silnymi detergentami. Trzeba jednak uważać, żeby w przypadku pianek lub płynów nie przesadzić z ilością substancji. Zbyt długie suszenie sprzyja rozwojowi bakterii, w wyniku którego znowu trzeba będzie umyć samochód.


Jeśli zależy Ci na pięknej tapicerce, ale jednocześnie nie masz doświadczenia w czyszczeniu auta, skorzystaj z pomocy specjalistów! Lata doświadczenia i profesjonalny sprzęt sprawiają, że wszystko przebiega szybko, sprawnie i bezbłędnie. Wypełnij formularz kontaktowy i uzyskaj wycenę naszych usług!

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wygodne, estetyczne, dostępne w wielu formach oraz kolorach – jest wiele powodów, dla których tapicerowane meble cieszą się tak dużą popularnością na rynku. Jest to niebanalna ozdoba domu, trudna w ut