Szukaj
  • Dmitrij Kizyma

Czy warto zlecić pranie tapicerki meblowej profesjonalnej firmie?

Najpierw jest ekscytacja związana z zakupem nowego tapicerowanego mebla. Wszystko pachnie jeszcze nowością i salonem, a każdy z domowników jest możliwie ostrożny, żeby przypadkiem nie nakruszyć na materiał lub nie rozlać herbaty lub wina. Z czasem jednak kanapa lub fotel zaczyna odrobinę powszednieć, a ich użytkownicy nie pilnują się tak, jak to robili na samym początku. W końcu, prędzej czy później, dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, wyniku którego na obiciu naszego ukochanego mebla pojawiły się widoczne plamy. Co robić w takiej sytuacji? Prać samodzielnie przy użyciu dostępnych na rynku środków czy poprosić o profesjonalną pomoc?


Profesjonalne pranie tapicerki meblowej – czy warto decydować się na taką usługę?


Przede wszystkim wiele zależy od tego, czy mówimy o świeżym zabrudzeniu, jaką substancję trzeba wywabić i ile czasu cały proces może zająć. Plamy z herbaty, kawy czy wina są doskonale widoczne nawet na ciemnych obiciach, a do tego są wyjątkowo trudne do wywabienia. Do tego dochodzi kwestia materiału, jakim obity jest nasz fotel bądź kanapa. W zależności od tego, czy będzie to skóra, welur, czy aksamit, trzeba będzie środki przystosowane do konkretnego rodzaju tkaniny. Pranie „na intuicję” lub przy użyciu uniwersalnych środków do czyszczenia może nieodwracalnie uszkodzić tkaninę lub doprowadzić do rozsmarowania zabrudzenia. Dlatego zawsze warto skonsultować ceny tego rodzaju usług i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie lepiej zainwestować w profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem uszkodzenia tkaniny w trakcie czyszczenia lub niedostatecznym wywabieniem plamy.


Jak wygląda w praktyce czyszczenie tapicerki przez profesjonalistów?


Firmy zajmujące się profesjonalnym praniem mebli tapicerowanych są wyposażone w niezbędne akcesoria pozwalające im na skuteczne usuwanie najróżniejszych plam. Jedną z najskuteczniejszych (choć zarazem najbardziej wymagających) metod jest pranie ekstrakcyjne. Pracownicy zabezpieczają mebel, a następnie zaczynają od czyszczenia wstępnego polegającego na rozpuszczeniu brudu. Następnie nakładają kosmetyki przeznaczone do konkretnych rodzajów tkanin oraz korzystają ze specjalnego odkurzacza piorącego. Całość przebiega szybko i sprawnie, dzięki czemu zamawiający oszczędza wyjątkowo dużo czasu.


Dodajmy na marginesie, że z tego rodzaju usług warto skorzystać nie tylko wtedy, kiedy wydarzy się jakiś przykry wypadek. Czyszczenie obicia jest zalecane raz na rok ze względów higienicznych. W ten sposób przywrócisz im także dawny, świeży wygląd.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wygodne, estetyczne, dostępne w wielu formach oraz kolorach – jest wiele powodów, dla których tapicerowane meble cieszą się tak dużą popularnością na rynku. Jest to niebanalna ozdoba domu, trudna w ut

Umyte auto to szczęśliwe auto! Lśniący i nawoskowany pojazd doskonale prezentuje się na drodze, sprawiając wrażenie, jakby właśnie wyjechał prosto z salonu. Jednak biorąc się za mycie auta, trzeba p