Profesjonalne pranie tapicerki 

mattresse_PNG21104.png

Zarówno otaczające nas środowisko, jak i pojazd, którym na co dzień podróżujemy, powinny być utrzymane w nienagannym porządku. Auto podczas intensywnego eksploatowania, nie tylko brudzi się na zewnątrz, ale też w środku. To właśnie wnętrze jest szczególnie narażone na pojawienie się różnego rodzaju plam, między innymi po kawie, jedzeniu ze stacji benzynowej czy po soczkach i jedzenia, jeśli często przewozimy dzieci. Ponadto tapicerka meblowa powinna być prana systematycznie i dokładnie, bowiem kurz wnika między włókna i tam się gromadzi. W jaki sposób czyścić oraz prać tapicerkę meblową i samochodową? Nasza firma działa na terenie Warszawy i okolic i specjalizuje się również w praniu dywanów, narożników i kanap.

Na czym polega czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej?

Zadbana i wyprana tapicerka samochodowa nie tylko podnosi komfort jazdy nam i pasażerom, ale też ma wpływ na wartość auta i jego rzeczywistą cenę, jaką możemy za nie otrzymać podczas ewentualnej sprzedaży. Podstawą czyszczenia i prania tapicerki samochodowej czy meblowej jest wysokiej klasy odkurzacz, przy pomocy którego pozbyć się można pyłu z wszystkich zakamarków pojazdu. Przydatny jest też opryskiwacz ciśnieniowy, a także szczotka, którą można bezproblemowo rozprowadzić preparaty czyszczące w tapicerkę.

Czyszczenie wnętrza pojazdu warto zacząć od odkurzania, po którym należy przejść do prania i polerowania pozostałych elementów auta, które są wykonane z tworzyw sztucznych. Żeby pranie tapicerki samochodowej było skuteczne i przywróciło jej dawny blask, należy dysponować specjalistycznymi środkami chemicznymi, które zaczynają działać po jakimś czasie. Warto zatem oddać pojazd w ręce specjalistów, którzy na przeprowadzaniu takiego procesu sprzątania znają się najlepiej.

Pielęgnowanie mebli tapicerowanych

Wyposażenie salonu czy innych pokoi, jakimi są meble tapicerowane mogą zachować świeży wygląd na długo, jeśli regularnie je czyścimy i konserwujemy. Pranie tapicerki meblowej można wykonać różnymi technikami, w zależności od tego, jakim materiałem pokryty jest narożnik czy kanapa. Najczęściej jest to aksamit, welur oraz sztruks. Tkaniny te mają widoczne i delikatne włosie, dlatego pranie kanap czy narożników należy przeprowadzać zgodnie z kierunkiem włosia. Do czyszczenia tego typu powierzchni z pewnością przydadzą się środki chemiczne, a także szczotka, którą je będziemy wczesywać.

Czy warto zlecić pranie tapicerki meblowej profesjonalnej firmie?

Istnieje wiele domowych metod na pranie kanap, dywanów czy narożników. Skuteczny bywa kwasek cytrynowy czy mąka ziemniaczana. W niektórych przypadkach trzeba sięgnąć po benzynę czy alkohol. Jednak stosowanie takich metod prania tapicerki meblowej, narożnika salonowego czy kanapy nie zawsze działa tak, jak powinno. Bywa, że w czasie czyszczenia tapicerka ulega zniszczeniu. Warto zatem zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy sprzątającej, która nie tylko posiada sprzęty i środki czyszczące, ale też ogromne doświadczenie i wiedzę w tym temacie. 

Дизайн без назви (7).png

Pranie wykładzin biurowych i obiektowych

Miękkie i puszyste wykładziny są bardzo przyjemne w dotyku, a to sprawia, że pomieszczenie jest cieplejsze, a także świetnie się prezentuje. Ich czyszczenie jednak może spędzić sen z powiek, bowiem takie materiały i tekstylia łatwo się brudzą, niezależnie czy znajdują się na podłodze w domu czy w biurze. Nie chcąc rezygnować z wykładziny, należy ją prać samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Nasza działa na terenie Warszawy i specjalizuje się w praniu wykładzin biurowych i dywanowych.

Dlaczego należy czyścić wykładziny systematycznie?

Plamy na wykładzinach dywanowych pojawiają się bardzo często. Pozostają na nich ślady butów, piach, a także błoto. Szczególnie uporczywymi plamami, po których wymagane jest wyczyszczenie wykładziny, są te po kawie czy czerwonymi winie. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że struktura wykładzin sprzyja temu, że gromadzą się tam roztocza oraz kurz. Dlatego też czyszczenie wykładzin biurowych i dywanowych sprawia, że znacznie poprawiają się warunki panujące w pomieszczeniu. Dodatkowo eliminowane są alergeny, pyły i bakterie. Rzadkie pranie wykładzin sprawia, że w powietrzu unosić się będzie nieprzyjemny zapach. Trzeba także pamiętać, że o wiele trudniej usunąć zabrudzenia z wykładziny, która nie jest czyszczona regularnie.


Ogólnodostępne środki do czyszczenia wykładzin biurowych i dywanowych są coraz bardziej skuteczne, jednak ich stosowanie nie zastąpi w pełni usług fachowców, którzy szybko i dokładnie usuną nawet najtrudniejsze zabrudzenia. A to wszystko za sprawą profesjonalnego sprzętu i technik, które gwarantują o wiele lepszy efekt, niż ten osiągany przy pomocy preparatów dostępnych w sklepach.

Jak pierze się wykładziny?

Proces, który obejmuje pranie i czyszczenie wykładzin biurowych czy dywanowych można przeprowadzić na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest pranie na sucho. Jest to bardzo szybki sposób czyszczenia wykładzin, który nie powoduje dezorganizacji pracy w biurze czy hotelu. Pomieszczenie może być przez cały czas eksploatowane. Metoda ta polega między innymi na naniesieniu specjalnego preparatu, który po wyschnięciu jest zbierany przez specjalistyczny odkurzacz o bardzo dużej mocy ssącej. By efekt się utrzymywał, czyszczenie na sucho powinno być wykonywane najrzadziej co pół roku.

Drugą metodą jeszcze czyszczenie wykładziny dywanowej i biurowej na mokro. Pomaga ona usunąć plamy i brud z nawet bardzo zaniedbanego materiału. W tym celu, jego powierzchnię spryskuje się środkiem czyszczącym, a następnie brud i preparat są odsysane przy użyciu profesjonalnego urządzenia. Warto zaznaczyć, że dobór odpowiedniej techniki czyszczenia wykładziny jest głównie uzależniony od jej rodzaju i specyfiki pomieszczenia. O tym, która metoda będzie najlepsza, powinni zdecydować specjaliści. W razie pomocy, służymy doradztwem, a nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Дизайн без назви (8).png