Czy warto zlecić pranie tapicerki meblowej profesjonalnej firmie?

Meble tapicerowane są obecnie bardzo modne i chętnie wykorzystywane do aranżacji stylowych wnętrz. Z czasem na tkaninach, z których została wykonana tapicerka, może osadzać się brud, kurz lub inne trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Pranie tapicerki meblowej wymaga posiadania odpowiednich detergentów i sprzętu, który nie naruszy jej delikatnej struktury. A czy warto zlecić tę czynność profesjonalnej firmie sprzątającej?

Jak rozpoznać, że tapicerka meblowa nadaje się do prania?

Meble wykończone materiałową tapicerką mogą być użytkowane z różną częstotliwością i intensywnością. Jeśli krzesło, kanapa lub fotel są mocno eksploatowane, to mogą nie tylko ulec zabrudzeniu, ale także będą wydzielały nieprzyjemne zapachy, a w ich strukturze mogą rozwijać się niebezpieczne dla zdrowia roztocza. Dlatego tapicerkę trzeba prać co najmniej raz do roku lub częściej, jeśli w domu przebywają małe dzieci i zwierzęta, które generują więcej zabrudzeń. Wyprana tapicerka odzyska swój dawny kolor i będzie piękną ozdobą eleganckiego wnętrza.

Czy warto zlecić pranie tapicerek profesjonalnej firmie?

Nowoczesna tapicerka meblowa może być wykonana z takich materiałów jak bawełna, skóra naturalna, welur, szenila czy plusz. Każda z wymienionych tkanin ma inne właściwości i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zatrudniając profesjonalną firmę do prania tapicerek, klient zyska pewność, że pracownicy szybko i sprawnie usuną nawet bardzo oporne plamy oraz dostosują sposób czyszczenia do wybranego materiału. Poza tym to ważne, aby podczas prania nie użyć zbyt dużej ilości wody, która mogłaby uszkodzić mebel oraz, aby po skończonym czyszczeniu dobrze go wysuszyć. Jeśli w domu znajdują się zwierzęta, to pracownik zastosuje specjalne detergenty, dzięki którym skutecznie usunie zalegająca na meblach sierść oraz nieprzyjemne zapachy. Warto podkreślić, że firmy sprzątające oferują darmowy dojazd do domów, a pracownicy sami zajmują się zabezpieczeniem mebli, podłóg i innych elementów wystroju wnętrza. W efekcie tapicerki meblowe zostaną sprawnie wyczyszczone, a klient będzie mógł spożytkować ten czas na inne ważne dla siebie aktywności.

Kiedy najlepiej wyprać tapicerkę?

Czysta i pachnąca tapicerka będzie ozdobą każdego domu. Pranie mebli warto zlecić profesjonalnej firmie przed świętami, uroczystością rodzinną lub imprezą organizowaną dla znajomych. Czyszczenie tapicerki meblowej można wykonać również po zimie, aby dom na wiosnę doskonale się prezentował. Jeśli w domu przebywają na co dzień alergicy, to materiały obiciowe trzeba prać częściej, by nie gromadził się na nich kurz, sierść zwierząt lub inne alergeny. W takim wypadku pracownicy firmy sprzątającej powinni użyć bezpiecznych i hipoalergicznych detergentów, które nie podrażnią dróg oddechowych. Tapicerkę najlepiej prać rano, by zdążyła całkowicie wyschnąć przed nocą, a w trakcie prania trzeba otworzyć okna, by zwiększyć dopływ świeżego powietrza i przyspieszyć proces suszenia. W przypadku mebli o większej powierzchni takich jak na przykład kanapa zaleca się niekorzystanie z nich jeszcze przez co najmniej jeden dzień od momentu ich wyprania.

Odświeżona tapicerka korzystnie wpłynie na samopoczucie domowników i sprawi, że przebywanie w danym pomieszczeniu będzie wyjątkowo przyjemne. Jednak, aby bezpiecznie wyczyścić materiałowe obicia, warto wynająć profesjonalną firmę sprzątającą, która zatrudnia doświadczonych i kompetentnych pracowników. Regularne pranie tapicerek sprawi, że meble będą zawsze nienagannie wyglądały i dobrze posłużą domownikom przez wiele lat. 

Zamów usługę prania w Warszawie